Sofra Adabı Konu Tekrar Oyunu

Yüce Allah Müslümanlar için yeme içmeyle ilgili bazı kurallar koymuş ve bazı nezaket kurallarını da Hz. Muhammed (s.a.v.) aracılığıyla öğretmiştir. Al

SOFRA ADABI KISA KONU ÖZETİ

"..Yüce Allah Müslümanlar için yeme içmeyle ilgili bazı kurallar koymuş ve bazı nezaket kurallarını da Hz. Muhammed (s.a.v.) aracılığıyla öğretmiştir. Allah (c.c.), Kur’an-ı Kerim’de, “Artık Allah’ın size helâl ve temiz olarak verdiği rızıklardan yiyin. Eğer yalnız O’na ibadet ediyorsanız, Allah’ın nimetine şükredin.” buyurarak Müslümanların helal ve temiz olan rızıklardan yemelerini ve verdiği nimetlerden dolayı kendisine şükretmelerini istemektedir. İnsan sağlığına zarar veren yiyecek ve içecekler, İslam dinine göre helal değildir. Bu nedenle Müslümanlar Allah’ın haram kıldığı yiyecek ve içeceklerden uzak dururlar. Hak etmeden, alın teri dökmeden para kazanmayı asla düşünmezler. Emek harcamadan ya da başkasının hakkını yiyerek elde edilen kazancı da haram kabul ederler. Emek vererek elde ettikleri helal kazancın ve helal lokmanın gerçek zenginlik olduğunu bilirler ve bunu veren Allah’a (c.c.) şükrederler....."


Sofra adabı konusunu tamamladığımıza göre etkinliklerimize geçebiliriz. Sizler için hazırladığımız bu etkinliği yapabilmek için aşağıda yer alan etkinlik sayfasına çalışmanız gerekmektedir. Önce etkinliği yap sonra oyunu oyna.

sofra adabı konu tekrarı oyun etkinlik 5. sınıf din kültürü dersi din bilgesi

Oyunda sorulan sorulara ait:   Etkinlik sayfasını indirmek için buraya tıkla.


Oyun 3 saniye içerisinde açılacaktır.


2
( Hide )

blogger
© Din Bilgesi Materyalleri
Merve ve Abdullah Hoca İnançla üretiyorlar